Професії

Помічник машиніста

Помічник машиніста – це одна з найвідповідальніших професій на залізниці. Помічник машиніста – це “бортінженер”. Він має досконало знати локомотив, вміти на шляху прямування оглядати локомотив, контролювати роботу його систем та обладнання, вмити швидко знайти пошкодження та за можливістю усунути його. Кваліфікований помічник машиніста – запорука безаварійної роботи локомотива, безпеки руху та чіткого дотримання розкладу руху поїздів.

В ЧПЛЗТ обладнаний кабінет локомотивного господарства, в якому викладаються предмети : «Будова, ремонт та технічне обслуговування локомотива», «Автогальма», «Охорона праці» та «Локомотивне господарство». Кабінет містить стенди, схеми, комплекти плакатів та натуральних зразків, необхідних для опанування професії. Розроблені навчальні посібники з окремих предметів допомагають учням добре засвоювати навчальний матеріал.

Випускники ЧПЛЗТ за всіх часів достойно представляли свій навчальний заклад. Серед наших випускників є машиністи-інструктори, заступники начальників та начальники депо. Багато хто з них успішно працює на керівних посадах Південно-Західної залізниці.