Професії

Помічник машиніста

Помічник машиніста – це одна з найвідповідальніших професій на залізниці. Помічник машиніста – це “бортінженер”. Він має досконало знати локомотив, вміти на шляху прямування оглядати локомотив, контролювати роботу його систем та обладнання, вмити швидко знайти пошкодження та за можливістю усунути його. Кваліфікований помічник машиніста – запорука безаварійної роботи локомотива, безпеки руху та чіткого дотримання розкладу руху поїздів.

В ЧПЛЗТ обладнаний кабінет локомотивного господарства, в якому викладаються предмети : «Будова, ремонт та технічне обслуговування локомотива», «Автогальма», «Охорона праці» та «Локомотивне господарство». Кабінет містить стенди, схеми, комплекти плакатів та натуральних зразків, необхідних для опанування професії. Розроблені навчальні посібники з окремих предметів допомагають учням добре засвоювати навчальний матеріал.

Випускники ЧПЛЗТ за всіх часів достойно представляли свій навчальний заклад. Серед наших випускників є машиністи-інструктори, заступники начальників та начальники депо. Багато хто з них успішно працює на керівних посадах Південно-Західної залізниці.


Електромонтажник

Електромонтажник – це кваліфікований робітник який виконує налагодження об’єктів  електропостачання промислового та цивільного будівництва. Це специаліст, який дарує нашим будинкам світло, а підприємствам -безперебійну систему функціонування.

ЧПЛЗТ оголошує набір учнів за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування».

Для навчання в ліцеї обладнаний кабінет теоретичного навчання та дві майстерні практичного навчання, електромонтажна майстерня та майстерня гіпсокартонних виробів. Кабінет та майстерні містять стенди, схеми, комплекти плакатів та натуральні зразки, необхідні для опанування професії.

Розроблено навчальні посібники з окремих предметів, функціонують стенди, виготовлені учнями, в майстернях наявне сучасне обладнання, – усе це допомагає учням належно засвоювати навчальний матеріал.