Чернігівський Регіональний  центр  інноваційних будівельних технологій «КНАУФ»(РЦ KNAUF) при ДПТНЗ «Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту»  відкрито 26 жовтня 2011 року.

РЦ KNAUF проводить роботу на виконання Державної програми розвитку профтехосвіти, згідно з:

  •  «Положенням про навчально-практичний центр інноваційних будівельних технологій KNAUF », затвердженого  Управлінням освіти і науки   Чернігівської облдержадміністрації № 124 від 02.10.2012р.
  •  Наказом Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, №122 від 26.10.2011р. «Про організацію роботи навчально – практичного центру інноваційних будівельних технологій KNAUF  ЧПЛЗТ»..

Мета діяльності РЦ KNAUF :

  • підвищення кваліфікації фахівців підприємств будівельної галузі;
  • впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій;
  • здійснення співробітництва і взаємодії  між підприємствами та іншими ПТНЗ;
  • вдосконалення практичної підготовки та перепідготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів.

Напрями діяльності РЦ KNAUF:

  •  Конкурси професійної майстерності серед учнів;
  • Конкурси професійної майстерності серед майстрів в/н;
  • Вдосконалення практичної підготовки та перепідготовки учнів інших навчальних закладів;
  • Перепідготовка незайнятого населення від ОЦЗ;
  • Співробітництво і взаємодія  між підприємствами.

З 2012-2019 приймаемо участь у Всеукраїнськіх та міжнародних  конкурсах фахової майстерності «KNAUF MGK UKRAINE».

Чернігівський Регіональний  центр  інноваційних будівельних технологій «КНАУФ» забезпечений висококваліфікованими педагогічними кадрами, які володіють новітніми будівельними технологіями, пройшли відповідне навчання і стажування та мають сертифікат.   Розробка  інформаційно-методичного супроводу:

На базі регіонального центру інноваційних будівельних технологій KNAUF при ДПТНЗ «Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту» ви можете здобути такі професії:

  • Монтажник гіпсокартонних конструкцій -3,4 та 5-го розряду  
  • Лицювальник-плиточник –   3 розряду

Підготовка учнів за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» з нових технологій KNAUF здійснюється відповідним шляхом:

  • навчання відбувається на основі модулів,розроблених державних стандартів. У програмах з технології і матеріалознавства  включені  матеріали і технології фірм «Knauf».
  • здійснюється самоосвітня програма викладачів професійно-теоретичної підготовки і майстрів виробничого навчання з нових технологій і матеріалів, а також підвищення їх кваліфікації на відповідних курсах та в навчально-практичних центрах на базі ЧПЛЗТ і на виробництві;
  • використовується допоміжна література, яка відображає новітні технології і відповідає вимогам сучасного будівництва. За надання даної літератури для нашого навчального закладу хочу висловити подяку Старченко О.Ю. та Остапченко Т.Є. – керівникам освітніх проектів «Knauf сервіс Україна», яка систематично співпрацює з нашим навчальним закладам;
  • при появі нових матеріалів, або в удосконаленні  вже існуючих проводяться семінари з практичним показом щодо застосування їх на практиці;
  • поєднання в освітньому процесі традиційних методів навчання та інноваційних педагогічних технологій.

Викладачі професійно-теоретичної підготовки і майстри виробничого навчання ліцею на протязі 2011-2019 років відвідували семінари, тренінги, виставки, що проходили в ліцеї, у м. Чернігів та в інших містах області та України. Все це призводить до зростання професійної компетенції майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних предметів, що є наслідком підвищення  якості професійної підготовки учнів, а також підвищення результативності навчання шляхом застосування сучасних навчально-програмних засобів.

Використання гіпсокартонних листів призводить до вилучення «мокрих» процесів, зростання продуктивності праці, з’являється можливість реалізувати різноманітні архітектурні рішення, зокрема улаштування криволінійних поверхонь, досягається загальна економія витрат на будівництво за рахунок полегшення конструкцій будинку, забезпечуються не тільки екологічна чистота, а й сприятливий для людини мікроклімат у приміщенні. Так як дана професія актуальна та користується попитом та ми маємо гарну матеріально-технічну базу з цієї професії, то керівник «Регіонального центру інноваційних будівельних технологій KNAUF» Давидов А.Д. проводить перепідготовку та підвищення кваліфікації як педагогічних працівників та учнів Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту так і всіх бажаючих верств населення.

На сьогодні всі майстри виробничого навчання будівельних професій пройшли підготовку монтажник гіпсокартонних виробів і конструкцій, а учні починаючи з 1 курсу отримають цю професію додатково за власні кошти. Це дасть можливість при проходженні виробничої практики на підприємствах освоїти цю професію, як єдину в комплексі з опоряджувальниками, лицювальниками та плиточниками.

Вивчається досвід роботи навчально-практичних центрів м.Львів, м.Сарни, м.Полтава, м.Херсон, м.Харків, м.Дніпро, м.Одеса, м.Калуш  та інших закладів профосвіти.

Професія монтажника гіпсокартонних конструкцій серед будівельних професій займає почесне місце. Якщо ви за покликанням творча людина і постійно знаходитесь у пошуку, приходьте на навчання за професією монтажник гіпсокартонних конструкцій у ЧПЛЗ м.Чернігів.    З моменту створення регіонального навчально-практичного будівельного центру навчання пройшли 815 слухачів.