04 жовтня 2021 року у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулась презентація новоствореного Регіонального навчально-практичного центру електромонтажних технологій та відновлювальної енергетики, що функціонує завдяки фінансуванню державної субвенції МОН України, співфінансуванню міського бюджету м. Чернігова та підтримці німецьких колег професійного училища ім. Йохана Бірвірта міста Меммінген.

Новостворений центр наповнений сучасним обладнанням: комп’ютерами, фото панелями, наявне програмне забезпечення, робочі місця облаштовані технікою Siemens. Для того, щоб здобувачі освіти могли контролювати роботу обладнання та розуміти, як працюють системи, в центрі облаштували кілька інсталяцій: сонячна електростанція, вітроелектростанція, світлофорний об’єкт, створено модулі та схеми, аналогів яким немає в Україні для виконання електромонтажних робіт по опанування професій електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та електроустаткування.

Здобувачів освіти вчитимуть ремонтувати сонячні батареї, встановлювати та обслуговувати обладнання сонячних електростанцій, оскільки зниження енергоспоживання – це світовий тренд, і Чернігів активно рухається шляхом впровадження енергозберігаючих технологій.

Пріоритетами роботи центру є впровадження енергозберігаючих технологій та ефективного енергоменеджменту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Фахівці з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики відповідатимуть потребам у підготовці кваліфікованих робітників для сфери енергетики та енергозабезпечення в місті Чернігові та області. Підготовка кадрів сприятиме оновленню професій в регіоні та вихованню екологічної свідомості здобувачів освіти.

У рамках співпраці з комунальним підприємством «Міськсвітло» в центрі створено умови підготовки робітничих кадрів по обслуговуванню світлофорних об’єктів та зовнішнього освітлення міста.

НПЦ надає освітні послуги за всіма видами професійної підготовки: первинна професійна підготовка, професійно-технічне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації.

Навчання здійснюється за системою модулів – це гнучка технологія організації освітнього процесу, в основу якої покладено опанування особою модульних навчальних блоків у професії за індивідуальною освітньою траєкторією. Така система запозичена у німецьких колег професійного училища ім. Йохана Бірвірта міста Меммінген і має на меті можливість одержання освіти з мінімальними фінансовими витратами та організацію навчання впродовж життя. Метою такого навчання є забезпечення мобільності осіб у процесі навчання, формування та розвитку професійних компетентностей особи, необхідних для виконання завдань та обов’язків за певною професією у відповідній галузі, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці та перспектив кар’єрного зростання впродовж професійної діяльності.