На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту 10 червня 2016 року відбулося відкриття навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем  і устаткування. До цього часу у ліцеї проводилися плідна робота шодо створення нового сучасного центру, ремонту та перепланування приміщення, встановлення сучасних учбових модулів, придбання сучасного інструменту та обладнання. Крім того, проводилася робота щодо розроблення проекту державного стандарту професійно-технічної освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», розроблення навчальних планів і програм, навчально-методичного супроводу, підручників та робочих зошитів для учнів.

З початку відкриття Навчально-практичного центру на його базі проводиться набір учнів  на базі 9 класів з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», а також оголошується та проводиться набір серед дорослого незайнятого населення або представників профільних підприємств та навчальних закладів з метою підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

На базі Навчально-практичного центру проходять семінари, майстер-класи та інші відкриті заходи.

Учні приймають участь у конкурсах фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» регіонального та Всеукраїнського рівня.