Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту щиро вітає свого учня Максима Кучера, який став учасником ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Машиніст тепловоза» кваліфікація «Помічник машиніста тепловоза», а також викладача професійно-теоретичної підготовки Донченка М.Г. та майстрів виробничого навчання Науменка П.М. і Радченка А.М.
Конкурс проходив у дистанційному форматі 05-06 травня 2021 року з метою підвищення рівня професійної майстерності та розвитку творчої активності учнів, з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійної освіти.
Відповідно до умов проведення Конкурс проходив у два тури: теоретичний та практичний.
Теоретичний передбачав перевірку знань з предметів професійно-теоретичної підготовки.
Практичний тур відповідав вимогам кваліфікаційної характеристики помічника машиніста тепловоза і передбачав завдання:
1. Розбирання, збирання та вимірювання параметрів автозчепу СА-3.
2. Розрахунок забезпечення гальмами вантажного поїзда згідно завдання (заповнення довідки форми ВУ-45).
3. Розбирання та збирання крана машиніста системи автогальм локомотива умов. № 394.
Виконання теоретичного та практичного завдання Всеукраїнського конкурсу здійснювалось учасниками в своєму навчальному закладі із забезпеченням стійкої відеотрансляції.
Всі етапи конкурсу проходили в онлайн-режимі з обов’язково включеним відео та аудіо зв’язоком у віртуальній кімнаті Google Meet. У будь-який момент журі мало можливість збільшити зображення будь-якого учасника, чи звернутися до нього.

Щиро вітаємо учня Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Дмитра Ілляшенка, викладача Максима Пеховку та майстра виробничого навчання Романа Ткачука зі здобутим ІІ місцем у конкурсі фахової майстерності з професії “Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування”.
Змагання проходили у два тури: півфінал конкурсу відбувся на базі Київського вищого професійного училища будівництва, а фінал – в межах фестивалю Install Fest Ukraine.
Конкурс проходив у межах проєкту “Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні”, що впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ “Геберіт Трейдинг” та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку “Свісконтакт” за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою створення платформи для посилення співпраці між закладами професійної освіти та представниками бізнесу, популяризації робітничих професій, а також для виявлення талановитої учнівської молоді.

30 листопада 2021 року відбувся обласний етап конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗПО з професії «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» у рамках конкурсу професійної майстерності «WORLSKILLS UKRAINE» на базі Регіонального навчально-практичного центру електромонтажних технологій та відновлювальної енергетики Чернігівського професійного ліцею залізничного трагнспорту.
У конкурсі взяли участь представники трьох закладів освіти: Чернігівського будівельного ліцею, Мринської філії ДПТНЗ «Куликівського професійного аграрного ліцею» та Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.
Роботи конкурсантів оцінювали експерти: Анатолій Литвинов, енергетик ТОВ «ТАН», Ігор Самсоненко, інженер-електронник ТОВ «ТАН», Андрій Шевчик, майстер навчально-практичниого центру Чернігівобленерго.
Переможцем став Олег Пилипенко, здобувач освіти Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.
Бажаємо подальших успіхів Олегу та творімо Україну майбутнього силою своєї майстерності!