Міжнародна співпраця є невід’ємною складовою в освітньому процесі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту та його розвитку в умовах сьогодення. Чернігів та Меммінген – міста-побратими, які вже понад 20 років успішно співпрацюють у галузі освіти, медицини та культурної сфери. Майже стільки ж тривають і партнерські стосунки нашого навчального закладу з німецькими колегами.

Взаємодія розпочалася з 2001 року в сфері підготовки сантехніків. На фірмі Алоїз Мюллер. У ліцеї були створені тематичні робочі місця, виконані з німецьких матеріалів за дотримання всіх норм та технології монтажу.

З 24 вересня по 28 вересня 2018 року в рамках партнерських взаємовідносин міст-побратимів Меммінгена та Чернігова було проведено стажування директора ліцею в сфері електротехніки.

Тема стажування: «Програмування Siemens LOGO для управління електричною мережею». Під час стажування відбулася зустріч з керівником відділу продажу і систем компанії Siemens Антоном Нідермаінером, на якій розглядались питання вивчення учнями та слухачами ліцею технологій Siemens. Наразі вивчається питання щодо надання 16 робочих місць компанією Siemens Чернігівському професійному ліцею залізничного транспорту.

Від адміністрації професійно-технічного училища ім. Йоханна Бірвірта було надано обладнання необхідне для вивчення технології Siemens LOGO.

18 лютого 2019 року в рамках міжнародної співпраці до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту завітав Крістіан Вексель, викладач професійного училища ім. Йохана Бірвірта м. Меммінген. Крістіан провів практичне заняття для викладачів та майстрів виробничого навчання електромонтажних професій по застосуванню програмного реле Siemens Logo з метою його подальшого впровадження в освітній процес ліцею.

Зокрема в черговий раз 09 квітня 2019 року викладачі та майстри виробничого навчання опановували новітню техніку з Крістіаном Векселем, який провів заняття для педагогів ліцею з теми «Розумний будинок» із застосуванням технологій Siemens Logo та мобільного додатку LOGO Арр Siemens. За допомогою такого додатку можна на відстані керувати приладами, що знаходяться в будинку.

У наступному навчальному році новітнє обладнання будуть освоювати учні, які навчатимуться за професіями: «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» та «Електромонтер охоронно-пожежної сигналізації».