З метою збереження та примноження традицій, звичаїв, історії ЧПЛЗТ, його кращих випускників, викладачів, майстрів виробничого навчання, учасників бойових дій, в ліцеї в грудні 2009 року розпочата робота по створенню, оформленню та організації музейної кімнати «Історія Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту».

У жовтні 2011 року було відкрито першу експозицію музейної кімнати достатнього художнього оформлення.

На фото – перший керівник музейної кімнати Чирченко Надія Володимирівна

У теперішній час продовжується робота по поповненню експозицій та матеріалів для музейної кімнати, яка використовується в навчально-виховному процесі навчального закладу.

Традиційно для учнів першого курсу у вересні місяці під керівництвом класних керівників, майстрів виробничого навчання в музейній кімнаті в першому залі проводяться виховні години на тему: «Історія мого навчального закладу».

Членами краєзнавчого гуртка та учнями ліцею ведеться пошук матеріалів, пов’язаних з історією нашого закладу: розшук ветеранів Другої Світової війни, переписка та зустрічі з випускниками та ветеранами праці ліцею, зустрічі з цікавими людьми Чернігівщини.

З метою посилення військово-патріотичного виховання, національної свідомості патріота України, на базі музейної кімнати проводяться зустрічі з випускниками ліцею – учасниками Революції Гідності, військовослужбовцями, учасниками антитерористичних операцій та членами сімей загиблих воїнів.