Професія “Монтер колії” серед найбільш запитуваних та високооплачуваних професій.

Монтер колії виконує роботи з монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колій і наземних ліній; організовує виконання робіт з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд. Утримує колії та штучні споруди у належному стані, який забезпечує безперебійний і безпечний рух поїздів. Оглядає колії і штучні споруди за встановленим терміном. Виявляє пошкодження, що з’являються в елементах верхньої будови колій, земляному полотні, штучних спорудах, виконує роботи щодо їх запобігання, а також для продовження термінів служби верхньої будови колій. Організовує та виконує роботи з підготовки колій до роботи у зимовий період. Очищує колії від снігу і піску, утримує і ремонтує колії на пучинах, а також готує колії і штучні споруди на випадок весняних і зливових вод, ліквідує пошкодження на коліях і штучних спорудах, які викликані стихійними явищами. Забезпечує рух поїздів під час виконання колійних робіт.


Великим попитом в Україні користується професія “Електрозварник”, ще зовсім недавно не досить престижна.

Зварювання – надійний та економічний спосіб нероз’ємного з’єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його – в утворенні          міцних зв’язків між атомами і молекулами з’єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з’єднання, як зварювання.

Зварювання є одним із основних технологічних процесів виготовлення та ремонту виробів у різних галузях промисловості, будівництва, транспорту. Зварювання дозволило створити принципово нові конструкції машин, внести корінні зміни в конструкцію й технологію виробництва. Розвиток зварювального виробництва, впровадження прогресивних способів зварювання підвищують вимоги щодо рівня підготовки зварників.

Електрозварника чекають на виробництві, в авторемонтних майстернях, будівельних компаніях, сільському господарстві, організаціях із забезпечення та ремонту засобів комунікації.