Монтажник гіпсокартонних конструкцій – відносно нова професія, яка з’явилася з набуттям популярності у будівництві гіпсокартону,до того ж, вона є однією з найпопулярніших та затребуваних у наш час..
Роботи, пов’язані з монтажем гіпсокартонних конструкцій, належать до великої групи опоряджувальних робіт, від яких залежить оцінка якості будівельних робіт, художня виразність архітектурної споруди та дизайн внутрішніх приміщень.

Таким чином, саме завдяки монтажу гіпсокартонних конструкцій невпізнано змінюється оселя, набуває нових функціональних та декоративних рис, стає більш довговічною та затишною.

А ще такий майстер може:

– обшити стіни;

– звести міжкімнатні перегородки;

– монтувати підвісні стелі;

 – робити конструкції різної форми (наприклад, арки чи куполи).

Майстри мають розумітися на тому, як правильно приготувати розчин із сухої суміші, шпаклювати, працювати із ручними та електроінструментами. Крім того, важливо вміти робити розмітку, читати план приміщення, монтувати та демонтувати панелі.

Де працювати?

Монтажники гіпсокартонних конструкцій працюють у будівельних компаніях, ремонтно-будівельних чи житлово-комунальних підприємствах.

Потреба у таких працівниках на ринку праці постійно зростає.


Професія електромонтажника з освітлення потрібна  там,  де користуються електроенергією. Електромонтажник — одна з найважливіших професій сучасного світу.

Це людина, яка займається установкою, діагностикою та ремонтом електричних приладів та обладнання.В обов’язки електромонтажника з освітлення входять з’єднання, обрамлення та приєднання кінців дроту, жил кабелю; встановлення захисних пристроїв; комплектування матеріалів та  устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових та інженерних спорудах; встановлення ліхтарів, сигнальних приладів та апаратів, встановлення розеток в житловому приміщенні, монтування електросистем на висоті об’єкту, що будується, монтування промислових електричних устаткувань у цехах.

Електромонтажник силових мереж та електроустаткування є кваліфікованим робітникам, які займаються монтажем та встановленням обладнання, проводкою електронних ланцюгів і мереж для забезпечення нормальних побутових і робочих умов в міській та сільській місцевості. Це дуже відповідальна професія, адже неуважність і помилки можуть привести до великих проблем, в тому числі пожеж, вибухів та іншим негативним наслідкам, здатним зашкодити людському здоров’ю і матеріальним об’єктам.

Електрик працює як в приміщенні, так і зовні. Працюючи зі струмом великої напруги, він знаходиться у постійній небезпеці для його життя і здоров’я. А ще несе моральну відповідальність за безпеку і надійність виконаних робіт.

Електрик працює як індивідуально, так і у складі бригади. Виконує трудові операції, використовуючи як ручні інструменти (викрутки, плоскогубці, долото), так і сучасне устаткування (дриль, детектор проводки, лазерну розмітку). 

Професія електромонтажника на ринку праці має стабільний попит. Електрики працюють:

  • у сфері послуг з монтажу і ремонту електричних систем, приладів і устаткування:
  • на електростанціях;
  • в метрополітені;
  • на радіо – і телестанціях;
  • на виробничих підприємствах;
  • в будівельних компаніях;
  • в будь-яких крупних організаціях;
  • в житлово-комунальних службах.

Професія електромонтажник затребувана в сучасному суспільстві. Однак вона відноситься до одних з найнебезпечніших. Спеціальність вимагає уважності, посидючості і наявності важливих навичок, необхідних для безпечного виконання функцій робочого.