Престижність професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» сьогодні значно зросла. Тим не менш, професія сантехнік залишається однією з найважчих і складних. Особливо це стосується робіт по демонтажу старого сантехнічного обладнання та встановлення нового, що передбачає роботу в обмежених умовах стін і перегородок, обмеженого освітлення та інших незручностей.

Затребуваність сантехніків на ринку праці дуже велика і постійна. Адже вони потрібні не тільки при будівництві нових будинків, але і при ремонті старих будівель. А вже під час непередбачених аварійних ситуацій, сантехнік – найважливіша людина. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї наше життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту функціонує «Міжрегіональний навчально-практичний центр професійної підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування», оснащений сучасним обладнання, інструментами та матеріалами компанії  «Geberit» та інших спеціалізованих компаній виробників санітарно-технічної продукції, здійснюється постійне співробітництва і взаємодія між підприємствами та іншими закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

 

Професія “Електрогазозварник” користується попитом на ринку праці.

Одним з напрямків розвитку Чернігівської області є розвиток підприємств. Робота на них потребує високо кваліфікаційних робітників, які володіють технічними навичками електрогазозварника.

На сьогоднішній день велику увагу підприємства приділяють на висококваліфікованих робітників зварювального виробництва. Підприємства спрямовані на з’єднання металевих деталей та конструкцій з різної товщини металів таких як сталь, чавун, мідь, алюміній та інші кольорові метали та іх сплави, що потребують різних способів зварювання та різання із застосуванням ручного дугового , газового зварювання, напівавтоматичного та автоматичного зварювання під шаром флюсу, плазмово-дугового зварювання та різання, киснево та повітряно дугового різання, зварювання неплавким електродом в середовищі захисного газу аргон. Конструкції які повинні витримувати тиск, механічні та гідравлічні зусилля. Зважаючи на високі вимоги виробництв, сучасний електрогазозварник повинен володіти високою кваліфікаційною підготовкою, професійними знаннями, уміннями та навичками.

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професії «Електрогазозварник» близько 10-ти років. З кожним роком зростає кількість кваліфікованих робітничих кадрів за даною професією, що в спромозі задовольнити ринок праці Чернігівської області.